Функциональные обязанности специалистов консультационного центра

Консультациялық орталық мамандарының функционалдық міндеттері

1. Қызмет көрсету маманы (бұдан әрі – консультация орталығының маманы) – тиісті білімі, дағдысы, құзыреті бар, еңбек немесе азаматтық-құқықтық шарт негізінде көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті беруші тартатын тұлға. , және тиісті білімі бар, оның ішінде қосымша кәсіптік білімі бар.

Мамандар қызметтің жергілікті нормативтік құжаттарында көзделген біліктілік талаптарына сәйкес болуы керек. Бұл біліктілік талаптары көрсетілетін қызметті алушыларға білікті көмек көрсетуді қамтамасыз етуі тиіс.

Консультациялық орталық мамандары біліктілікті арттыру түріндегі қызметтерді көрсету бойынша арнайы оқудан өтуге міндетті. Оның үстіне мұндай біліктілікті арттыру тұрақты түрде, кемінде бес жылда бір рет болуы керек. Біліктілікті арттыру бағдарламасының мазмұны көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы ата-аналар және көрсетілетін қызметті алушылардың (балалар емес) қатарындағы басқа да тұлғалар екендігін ескеруі тиіс.

Консультациялық орталық мамандары қызмет алушылардың өз жұмысының сапасын қалай бағалайтыны туралы ақпарат алуға құқылы. Ақпарат тұлғалық емес нысанда беріледі, бұл маманның жұмысын бағалаған тұлғаны анықтауға мүмкіндік бермейді.

2. Консультациялық орталық мамандарының негізгі қызметі:

КП басшысы:

1. Консультациялық орталықтың қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз етеді.

2. Ата-аналар қоғамдастығының өкілдерімен сыртқы өзара әрекеттесуді жүзеге асырады.

3. Білім беру саласында муниципалдық, облыстық, федералдық деңгейдегі бөлімдермен сыртқы өзара іс-қимылды жүзеге асырады.

(консультациялық орталық қызметінің бағыттары бойынша анықтамалық-есептік құжаттаманы ұсыну).

Жауапты тұлға:

1. ҚК басшысымен және мамандарымен ішкі өзара іс-қимылды жүзеге асырады.

2. Консультациялық орталықтың қызметін әдістемелік қамтамасыз етуді әзірлеу үшін материалдарды дайындайды.

3. Веб-сайтта орналастыру үшін КК қызметі туралы әдістемелік және ақпараттық материалдарды дайындайды.

4. Өткізілген іс-шаралар бойынша кері байланыс жасайды.

Әдіскер:

1. ОК мамандарының оқу қызметіне әдістемелік басшылық жасайды.

2. Балаларды дамыту, тәрбиелеу және оқыту бойынша әдістемелік ұсыныстар әзірлейді.

3. Біліктілікті арттыру үшін консультативтік орталық мамандарының тізімін дайындайды.

4. Ата-аналарға (заңды өкілдерге) мектеп жасына дейінгі балаларды дамыту, тәрбиелеу және оқыту мәселелері бойынша психологиялық-педагогикалық, әдістемелік, консультативтік және өзге де көмек түрлерін көрсетеді.

Тәрбиеші:

1. ОК мамандары мен ата-аналар арасындағы консультациялар кезінде балаларды қадағалау мен күтуді ұйымдастырады.

3. Ата-аналарға (заңды өкілдерге) мектеп жасына дейінгі балаларды дамыту, тәрбиелеу және оқыту мәселелері бойынша психологиялық-педагогикалық, әдістемелік, консультативтік және басқа да көмек түрлерін көрсетеді.

Педагог-психолог:

1.Отбасының әлеуметтік дамуындағы түрлі бұзушылықтарды психологиялық-педагогикалық түзету жұмыстарын жүргізеді.

2. Ата-аналарға балалардың мектепке психологиялық дайындығы мәселелерін шешуге көмек көрсетеді.

3.Отбасы жағдайында қолдануға арналған ойын жаттығуларының таңдауы бар балаларды дамытудың жеке бағдарламасын құрастырады.

4. Ата-аналарға (заңды өкілдерге) мектеп жасына дейінгі балаларды дамыту, тәрбиелеу және оқыту мәселелері бойынша психологиялық-педагогикалық, әдістемелік, консультативтік және басқа да көмек түрлерін көрсетеді.

Мұғалім логопед:

1. Ата-аналарға (заңды өкілдерге) мектеп жасына дейінгі балалардың сөйлеу тілінің бұзылуын түзету әдістері мен тәсілдеріне үйрету мақсатында кеңес береді.

2. Ата-аналарға (заңды өкілдерге) мектеп жасына дейінгі балаларды дамыту, тәрбиелеу және оқыту мәселелері бойынша психологиялық-педагогикалық, әдістемелік, консультативтік және өзге де көмек түрлерін көрсетеді.

Музыкалық  жетекшісі:

1. Отбасы тәрбиесі жағдайында балалардың музыкалық-эстетикалық дамуына әдістемелік ұсыныстар әзірлейді.

2. Балаларды музыкалық тәрбиелеу мәселелері бойынша ата-аналарға педагогикалық білім беруді ұйымдастырады; ата-аналарды отбасылық ортада оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру жолдарын үйретуге бағытталған.

Медицина қызметкері:

1. Отбасында салауатты өмір салтын қалыптастыру бойынша кеңестік материал әзірлейді.

2. Ата-аналарға аурудың алдын алу, инфекциялардың таралуын болдырмау үшін санитарлық-гигиеналық ережелерді сақтау, үй жағдайында аурудың алдын алу бойынша медициналық ағарту жұмыстарын ұйымдастырады.

Жаңартылған күні: 29.02.2024 08:52
Құрылған күні: 29.02.2024 08:52