Шалқан ертегісі

Тәрбиеші О.Ж. Шуакпаева

Тақырыбы: «Шалақан» ертегісі

Мақсаты:

Білімділік:Балалардың ертегіде кездесетін кейіпкерлерді сипаттауға үйрету, сұрақтарға толық жауап беруге дағдыландыру.

Дамытушылық:сөздік қорларын байыту,рөлге ене отырып мәнерлеп айта білу іскерліктерін жаттықтыру,қимыл іс-әрекетті дамыту.

Тәрбиелік: достыққа, бір-біріне көмектесуге,ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Көрнекіліктер:Атай,әже, немере, күшік,мысық,тышқандардың маскалары, үйдің макеті,шарбақ,шалқан,музыка.

Рөлдерде ойнайтындар:

Атай :Мейіржан

Әже:Аделия

Немересі:Айзере

Күшік:Алинур

Мысық:Айназик

Тышқан:Дария

«Шалқан» орыс халық ертегісі

Ерте,ерте ертеде ауылдағы бір үйде тату-тәтті бір отбасы өмір сүріпті. Олардың бақшасы болыпты.Ата шалқан егіпті,жаз бойы суарып күтіпті.Жаз бітіп күз келді. Ата шалқанды жұлып алмақшы болып, шалқанды әрі тартып, бері тартып шалқанды суыра алмайды.Шал көмекке әжені шақырады.Кәне кемпірім көмектес.

Әрине көмегімді берейін.

Шалқанды тартамыз,бірақ оны орнынан қозғалта алмаймыз.

Ух-маңдайларын сүрткен болады. Суыра алмай шалқанды әже көмекке немере қызын шақырады.

Шалқанды тартамыз,бірақ оны орнынан қозғалта алмаймыз.

Ух-маңдайларын сүрткен болады. Суыра алмай шалқанды қыз көмекке  досы Ақтөсті шақырады.

Ух-маңдайларын сүрткен болады.

Суыра алмай шалқанды Ақтөс мысықты шақырады.

Ух-маңдайларын сүрткен болады.

Суыра алмай шалқанды Мысық тышқанды шақырады.

Кәне әрі, кәне бері,

Шалқанды тартамыз .Сол кезде шалқанды суырып алып бәрі қуанады.                                                                                                    Рефлесиялық бағалау:
- Балалар біз қандай ертегіні тамашаладық?
- Атай бақшасында қандай көкөніс егіпті?
- Атайға кімдер көмектесті?
Ал сендер ата - әжелеріңе көмектесесіңдер ме?
Міне қандай тату - тәтті отбасы! Бір - біріңе көмектесіп, өз туыстарыңа қамқорлық көрсетіңдер.
Біздің бау - бақшамыздың көкөністері мол болсын дей отыра, «Ертегілер еліндегі» орыс халқының «Шалқан» ертегісін сахналау театрымыз аяқталды.

Жаңартылған күні: 06.12.2019 13:36
Құрылған күні: 06.12.2019 13:41