Музыка жетекшісі:Алпысова А.Ж. “Отбасындағы музыкалық тәрбие”музыкалық тәрбиесі бойынша ата-аналарға арналған әдістемелік ұсыныстар"

"Отбасындағы музыкалық тәрбие”музыкалық тәрбиесі бойынша ата-аналарға арналған әдістемелік ұсыныстар"

Ортаңғы топ

Музыка тыңдау:

Ата-ананың музыкаға деген көзқарасы балаға беріледі. Егер ересектер онымен бірге шығармаларды тыңдауға және өз көзқарастарын білдіруге қызығушылық танытса, онда нәресте рухани байытылады, оның талғамы мен сүйіспеншілігі қалыптасады. Керісінше, ата-аналардың музыкаға деген немқұрайлылығы оның көкжиегін біріктіреді.

* Балаңызға қарапайым және қарапайым балалар әндерін айтыңыз.

* Балалар әндерін жазатын дискілерді қойыңыз. Музыка тыңдау кезінде баланы аяғымен қағып , қолдарымен сипап, айналасында айналдыруға үйретіңіз.

* Баланың назарын аудармай, фонмен музыка ойнаңыз.

Музыканы қалай тыңдауға болады?

Міндетті шарт-бөлмедегі тыныштық. Баланы ештеңе алаңдатпауы керек.

Балаңызға ән айтуды қалай үйретуге болады?

* Жиі ән айтыңыз, бір күнді жіберіп алмауға тырысыңыз.

* Ақырын ән айт.

* Бесік жыры тыныш, мейірімді, тыныш ән айтыңыз; көңілді әндер-жанды.

Музыкалық қозғалыстар, билер.

Өмірдің үшінші жылында бала көптеген би қимылдарын игереді. Қолды немесе тізені жай ғана шапалақтауды ғана емес, бір аяқты бір уақытта түрту арқылы алақанды шапалақтауды да біледі; өкшені қағуды біледі; шұлықпен айналу. Қуыршақпен (аю, қоян) билегенді ұнатады, оны алдында ұстайды. Ол орамалмен, сылдырмақпен охотыласпен билейді.

* Музыканың қатты естілуі мүмкін емес.

* Балаңызға биге арналмаған музыкаға билеуді ұсынудың қажеті жоқ.

Музыкамен жиі кездесіңіз, ол сізге дос және көмекші болсын. Егер сіз баланың музыкалық қабілетін дамытатын болсаңыз, онда сіз оның ішкі әлемін, есте сақтау қабілетін, фонематикалық есту қабілетін, қозғалыс пен ритақты белсенділікті үйлестіруді, ұйымшылдық пен зейінді дамытасыз. Бала өзіне сенімді және айналасындағыларға сезімтал болады.

Жаңартылған күні: 22.01.2024 16:29
Құрылған күні: 22.01.2024 16:29